Przygotowanie auta po zimie – zatroszcz się o swój pojazd

Wiosna sprzyja wycieczkom. Nie wystarczy jednak umyć samochód, by pożegnać sezon zimowy. Sól drogowa i mróz wpływają na przewody hamulcowe i tarcze. Wiosna to idealny moment, skontrolowanie stanu technicznego pojazdu.

wycieraczki samochodowe
Płyny i oleje także mogły odczuć zimową aurę. Jeśli nie używamy tych całorocznych, dobrze jest udać się do zaufanego mechanika, by wymienić je na sezonowe, uzupełnić płyn w zbiorniczku wyrównawczym, płyn hamulcowy, olej silnikowy a także zbadać poziom oleju w układzie wspomagania.

W następnej kolejności skupmy się na szybach. Czysta szyba to komfort jazdy. Zmorą bywają smugi – zapowiedź, że od tej pory wycieraczka samochodowa może nam przynieść więcej szkody niż pożytku. Należałoby ją zatem wymienić – np.

Następna strona, która posiada informacje na poniższy temat da Ci szansę, by poszerzyć znajomość rzeczy. To ważne, zatem idź tutaj place zabaw z drewna i dowiedz się sporo wątków.

wycieraczki ford mondeo mk4.

Zakurzona oraz pełna drobinek piasku szyba, potrafi zdecydowanie niszczyć pióro. Zimową porą, niestaranne oczyszczenie ze szronu i lodu jest kolejnym powodem uszkodzenia. Miejmy na uwadze zatem, aby dokładnie oczyszczać szybę przed jazdą. Dobrze jest co pewien czas przetrzeć pióro wycieraczki mokrą szmatką, z dodatkiem dowolnego środka myjącego. Niewątpliwie wydłuży to jej żywotność i poprawi skuteczność działania. Od czasu do czasu odświeżmy również gumki, traktując je czystą gliceryną, którą łatwo zmyjemy za pomocą czystej wody.

Demontaż opon zimowych powinien wiązać się z oględzinami ich stanu technicznego, odpowiednią konserwacją a także ochroną miejsca przechowywania. Przed montażem opon letnich, trzeba się im dokładnie przyjrzeć. Szczególną uwagę zwrócić należy na głębokość bieżnika. Za bardzo płytki bieżnik powoduje, że głównie na mokrym podłożu pojazd będzie się źle prowadził.

wycieraczki samochodowe

Autor: Phil Parker
Źródło: http://www.flickr.com
Wypada także zwrócić uwagę na to, czy opony nie posiadają widocznych wad na bokach, tudzież powierzchni samego bieżnika. Jeżeli mamy pewne wahania co do tego tematu najbezpieczniej jest skonsultować się z wulkanizatorem. Przed założeniem opon warto przeprowadzić ich wyważenie oraz kontrolę ciśnienia, ponieważ źle wyważone, sprawiają, iż trudniej jest zapanować nad kierownicą.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*