Jak w ostatnich latach rozrósł się rynek elektronicznych gadżetów, dlaczego są one tak popularne.

Aktualnie coraz częściej ludzie otaczają się różnymi gadżetami elektronicznymi. To co jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu zobaczyć można było tylko na sali kinowej dzisiaj jest rzeczywistością. Rzeczywistością, którą można kupić w niejednym sklepie i to za naprawdę nieduże sumy.

kamera, mała kamera,

Autor: Sinchen.Lin
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko za sprawą ogromnego skoku technologicznego, jaki stał się faktem w elektronice. Urządzenia stają się coraz oszczędniejsze i mniejsze, a dzięki ich masowej produkcji znacznie zmniejszyły się ceny, stając się tym samym dostępne dla przeciętnego klienta. Przykładowo w dużym stopniu rozwinął się rynek szpiegowskich akcesoriów. Obecnie nieduże, cyfrowe podsłuchy czy dyktafony to koszt około stu złotych, a za kilka razy więcej dostać już można naprawdę wypasiony zestaw, razem z kamerami i rejestratorem z podsłuchem. Tu bardzo dobrze są widoczne możliwości miniaturyzacji, bo takie urządzenia można ukrywać w zasadzie wszędzie. Tym sposobem można zabrać ze sobą podsłuch lub rejestrator i nagrać wszystko bez ryzyka, że ktoś się o tym dowie. Podobnie wielki technologiczny postęp wystąpił w dziedzinie rejestrowania obrazów. Jakiś czas temu kamery były duże, ciężkie i potrzebowały magnetycznych taśm. Obecnie nie ma problemu, żeby kupić urządzenie mające kilka centymetrów długości, a cały film umieszczony zostanie na malutkiej karcie pamięci. Znacznie zwiększyło się ich zastosowanie, lecz to wynika również z bardzo dużej dostępności tych sprzętów.

videorejestrator

Autor: Ray Bouknight
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład w rosnącej ilości samochodów montowana jest w ostatnim czasie kamera do samochodu, za jej pomocą nagrywany jest widok sprzed przedniej szyby, żeby w razie czego mieć zarejestrowane jakieś zdarzenie na drodze. Natomiast kiedy ktoś będzie chciał utrwalić swoje wyczyny przykładowo na nartach czy desce surfingowej, to idealnym rozwiązaniem będzie dla niego kamera (zobacz ofertę – mini kamery szpiegowskie) sportowa. Kamery również są obecnie bardzo solidne, całkowicie odporne na temperatury, wodę i piasek, tak więc za ich pomocą można rejestrować nawet najbardziej szalone wyczyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*