Nowe narzędzia dla miłośników mocniejszych wrażeń czyli z jakiego powodu kamerki sportowe zyskały tak dużą popularność.

Wielbiciele adrenaliny od zawsze chwalili się swoimi dokonaniami, a od jakiegoś czasu mają do tego ogromne możliwości. Wszystko za sprawą niedużych kamerek, mocowanych na kierownicy, kombinezonie czy kasku. Wynalezione one zostały niezbyt dawno temu i zupełnie przypadkiem, a ludzie którzy to wymyślili nie przypuszczali zapewne, że firma którą założą stanie się potentatem w tej branży. Kamerki sportowe cieszą się ogromną popularnością, to dzięki nim właśnie można oglądać niezwykłe wyczyny osób, które fascynuje sport ekstremalny.

Używa ich zresztą coraz większa liczba amatorów, mają one dzisiaj bardzo przystępne ceny, a i z publikowaniem filmów w sieci również nie ma żadnego problemu (zerknij: Gohero). Zresztą niektóre wyczyny stają się sławne na pół kraju, gdy uda się komuś sfilmować coś rzeczywiście spektakularnego. Sportowe kamerki są obecnie oferowane w tak dużej liczbie odmian i modeli, że każdy amator tego typu nagrywania znajdzie właściwy sprzęt sprzęt kardio do sportu, jaki czynnie uprawia i swoich możliwości.
kamerka

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Sportowe kamerki w pierwszej kolejności charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, przemawiają za tym nie tylko kwestie ekonomiczne, lecz również bezpieczeństwo użytkowników. Większość z nich doskonale radzi sobie również z wodą, pyłem i mrozem, więc przeznaczenie ich jest bardzo wszechstronne. Urządzenia te charakteryzują się niewielkimi wymiarami, ma to duże znaczenie jeśli będzie się chciało z nimi pływać na łódce czy jeździć na rowerze. Jednak mimo niedużych wymiarów przeważnie mają duże możliwości jeśli chodzi o nagrywanie obrazu, większość z nich, przykładowo modele z serii GoPro Hero4 Session, pozwala na obsłużenie formatu HD.

Sportowe kamerki coraz częściej są sprzedawane łącznie z różnymi akcesoriami, przydatnymi przy uprawianiu sportów, w pierwszej kolejności jest duży wybór mocowań do różnych elementów. Najnowsze wersje kamerek, przykładowo niezwykle popularna seria gopro hero+ lcd, ma również dużo możliwości jeśli chodzi o samo sterowanie, producent w nich zastosował moduł Wi-Fi i Bluetooth, dzięki czemu obsługa będzie naprawdę prosta i intuicyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*