Drony oraz kamery GoPro – ile trzeba wiedzieć na temat tych nowinek technicznych?

Pozbawione załogi obiekty latające nazywane dronami jeszcze nie tak całkiem dawno znajdowały się tylko i wyłącznie na wyposażeniu wojsk. Teraz coraz częściej są oferowane są w zminiaturyzowanych wersjach również dla miłośników niekonwencjonalnych sposobów spędzania wolnego czasu.

dron

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com
Po niewielkie drony sięgają dzisiaj coraz częściej fani podniebnych ewolucji i miłośnicy fotografii. Coraz większa liczba dronów ma na swoim pokładzie sportowe kamery GoPro Black. GoPro Black to kamery sportowe, z których bardzo chętnie korzystają nie tylko osoby profesjonalnie zajmujące się fotografią, ale również amatorzy. Filmy , które powstały z wykorzystaniem tej kamery mają doskonałą jakość. Kamera ma rewelacyjną rozdzielczość, co zapewnia doskonałą jakość filmów – (sprawdź szczegóły). Do kamery można dobrać statyw .Przybywa także dronów, na pokładach których znajdują się aparatury sterujące 3DR Solo. Od chwili, kiedy pojawiły się 3 DR Solo robienie zdjęć lub kręcenie filmów w czasie lotu dronem stało się zaskakująco proste, a ujęcia mogą być naprawdę piękne.

Obsługa jest zaskakująco prosta, a to za sprawą naprawdę ergonomicznie wykonanym joystickom. Również sprawowanie kontroli nad baterią, położeniem gimbla lub nad kopterem jest zaskakująco proste.

Jak sądzisz? Czy omawiany wątek jest zajmujący? Jeżeli tak, to kliknij w link i sprawdź praktyczne informacje (http://routimo.com/) – pochłoną Cię totalnie.

Dodanie opcji Pause pozwala zatrzymać drona w wybranym miejscu i czasie. Z narzędziem tym nawet zdjęcia lub filmy wykonywane przez amatorów będą wyjątkowo interesujące. Zgodnie z nazwą do obsłużenia urządzenia potrzebna jest zaledwie jedna osoba. Zawsze też można swoje urządzenie rozbudować, dowolnie określić tryb, w którym będzie pracować i dron, i kamera. Kamera może wykonywać pracę między innymi w trybie automatycznym. Czas pracy urządzenia bez kamery wynosi dwadzieścia pięć minut, z kamerą – dwadzieścia.

kamera

Autor: Rodrigo Foggiatto
Źródło: http://www.flickr.com
Zaczynając swoją przygodę z dronami, warto zainteresować się charakteryzującymi się prostą budową i niedrogimi modelami – na tej stronie bez problemu zdobędziesz pomoc. Na takich niedrogich i prostych modelach nauczymy się w takim samym stopniu pilotażu, jak i na kosztujących niemało modelach wyposażonych w naprawdę dużą ilość kamer oraz skomplikowane moduły sterujące. Możliwości sterowania nawet niekosztującymi wiele modelami dronów jest przynajmniej kilka. Można nimi sterować, stosując do tego celu smartfon, komputer bądź tablet. Z całą pewnością drony są urządzeniami, którym warto poświęcić nieco uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*