Aparat telefoniczny dla dziadka oraz babci – który zakupić?

Komórkowe telefony z wraz upływem lat przestają być kompetencją młodzieży i pełnoletnich. Coraz liczniejszą oraz coraz w wyższym stopniu wymagającą grupą odbiorców robią się ludzie starsi.
Nic w tym zadziwiającego, telefon nie jest narzędziem służącym wyłącznie do rozrywki i pracy.

Zapewnia kontakt z bliskimi, natomiast w wielu nagłych sytuacjach potrafi ochronić życie. Jaki winien być telefon dla seniora? Postaramy się odpowiedzieć na owo zapytanie. Większość telefonów ma raczej małe guziki. W końcu producenci dążą do tego, aby narzędzie było stosunkowo małych rozmiarów, lecz miało przy okazji spory wyświetlacz. W efekcie lITerki bywają naprawdę małe. Niekiedy możemy nawet tego nie odnotować. A co jeżeli ten telefon trafi w ręce starszej osoby, której wzrok nie jest doskonały oraz która nie zna układu klawiatury. Telefon dla seniora Zobacz na wejśc na powinien więc posiadać wielkie i widoczne przyciski, dodatkowo odpowiednio oraz jasno podświetlane. Wykonanie klawiszy także nie jest bez przesłania. Z klawiatury musi się korzystać wygodnie oraz pewnie.

IT

Autor: Kate Ter Haar
Źródło: http://www.flickr.com
Ekran. Powinien być przede wszystkim możliwy do czytania, a wszelakie wyświetlane na nim elementy winny być zupełnie widoczne. Wielkość nie ma większego znaczenia. Ważne, by symbole nie były za niewielkie. Z tym na szczęście nie mają problemów fabrykanci komórek dla seniorów. Telefon z dużym ekranem więcej przeczytasz pod tym adresem doskonale spełni swą rolę.

Czy masz ochotę może dostać link do strony aparaty słuchowe cena, gdzie czekają na Ciebie nowe teksty? Myślimy, że spodoba Ci się nowy portal.

Widowiskowość, bez liku skrótów a także wizualizacje będą to elementy zupełnie bezużyteczne. Interfejs powinien być bezproblemowy i maksymalnie intuicyjny.

Na ekranie głównym eksploatatorzy mają odnaleźć wyłącznie najpotrzebniejsze elementy. Poza tym nauka obsługi telefonu komórkowego nie dla każdego należy do przyjemności. Dla wielu ludzi może okazać się po prostu zawiła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*