Czy źle działający komputer to już znaczny powód do zmartwień? Niekoniecznie! Przekonaj się jak możesz poprawić jego działanie

Dość często użytkownicy laptopów skarżą się na wolną pracę systemu. Z reguły pierwsze okresy użytkowania odbywają się bez zastrzeżeń jednak z każdym miesiącem laptop zaczyna coraz wolniej pracować.

Niekiedy wystarczy parę nieskomplikowanych zabiegów, by przyspieszyć komputer. Jak Twój laptop niezbyt szybko pracuje, to niekoniecznie czeka cię naprawa laptopów, której adres znajdziesz w tym miejscu. Czasami wystarczy trochę właściwych technik, ażeby było dobrze. Zapraszam do lektury tego krótkiego poradnika.

komputery

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Na samym początku proponuje zacząć od czyszczenia rejestru i wyszukania szkodliwego oprogramowania. W internecie możemy pobrać całkowicie darmowo tego rodzaju programy są to tak zwane cleanery, jakie jak ich angielska nazwa określa czyszczą nam komputer. Jeżeli laptop niezbyt szybko pracuje trzeba wykonać szybki skan tego rodzaju programem (z reguły trwa to dwie-trzy minuty), ażeby przekonać się czy ewentualne robaki nie spowalniają pracy. Programy posiadają także funkcję eliminowania znalezionych zagrożeń, tak więc wynik będzie na pewno pozytywny. Kolejną ważną rzeczą na, jaką należy zwrócić uwagę jest wolna przestrzeń na dysku twardym.

Powyższy ciekawy artykuł (http://emanta.pl/car-audio) tworzyliśmy dla Ciebie niebywale skrupulatnie. Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu i wejdziesz na naszą nową stronę.

Jeśli dysk będzie przepełniony laptop również może zbyt wolno pracować.

W tego rodzaju okoliczności korzystnie usunąć niepotrzebne informacje z dysku bądź ponagrywać je na nośniki typu płyty cd/dvd lub zgrać na pendrive. Komputer z wolną przestrzenią obliczeniową na pewno będzie pracował dużo szybciej. Trzecią ważną kwestią jest ustawienie programów włączanych w czasie auto-startu komputera. Jeśli za dużo programów będzie włączać się razem ze startem komputera może okazać się, iż laptop wolno pracuje i bardzo wolno się uruchamia. Wystarczy prześledzić programy, które mają zaplanowane uruchomienie i ustawić ręczne uruchamianie tych, z których nie korzystamy codziennie.

Po tej weryfikacji może okazać się, że na dziesięć programów, jakie uruchamiają się gdy włączam komputer my tak naprawdę codziennie korzystamy z dwóch. Stosowanie tych trzech nieskomplikowanych zasad powinno dość mocno przyspieszyć pracę laptopa.

Jak widać, nie jest to takie trudne. Jednak, jeśli faktycznie te sposoby nie zadziałają to czeka cię pogotowie komputerowe. W takich miejscach, jak ta strona, z pewnością problem twojego komputera zostanie dobrze zdiagnozowany. W każdym dużym mieście odnajdziesz takie miejsca, a więc Warszawa, Gdynia czy Gdańsk zapewniają taką dostępność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*