Sensory jako zdalne obserwowanie sterowania

Czujniki sygnalizacji krańcowej służą do odległego kontrolowania krańcowych położeń siłowników pneumatycznych, czy też ręcznych przekładni do sterowania armatury. Wyłączniki takie umożliwiają podłączenie zaworu kierującego siłownikiem przez zestaw czujnika, co zezwala na uproszczenie instalacji elektrycznej.

Odkurzacz Miele S5 Medicair

Autor: Miele Sp. z o.o.
Źródło: Miele Sp. z o.o.
Wyłączniki krańcowe krańcowy włącznik służą do zawiadamiania transFormacji miejsca sprzętu, lub jego części tak, aby zapobiegać wadzie maszyny na skutek jej przemieszczenia poza usytuowanie dozwolone.

Jeżeli absorbują Cię prezentowane w tym artykule kwestie i masz ochotę przeczytać więcej informacji na tego typu temat – kliknij tu sklep papierniczy online!

W zależności od rodzaju połączenia zestyków do programu sterującego, następuje uruchomienie sygnalizacji ostrzegawczej, lub zatrzymanie napędu urządzenia. Wyłącznik wyekwipowany jest w dźwignię z rolką, jaka obraca się w chwili połączenia z cząstką zmieniającą położenie. Oprócz dźwigni, czujnik zaopatrzony jest w nóżki montażowe, potencjalną dźwignię resetu, także dwa wyjścia dla wypustów kablowych. Wewnątrz posiada mechanizm uruchamiający i wyznaczoną liczebność mikrostyków.

Samsung

Źródło: pixabay.com
Wyłączniki krańcowe są prostymi elektromechanicznymi wyłącznikami do aplikacji w wielu aplikacjach, by odkryć miejsca ruchomych części, nie bezpośrednio powiązanych z bezpieczeństwem maszyn. Są wyposażone w obudowę na ogół zawierającą styki przełączne.

Stosowane są przeważnie w małych maszynach do regulowania aktywności małych mechanizmów takich jak stoły obrotowe, wózki dźwigniowe, zawory hydrauliczne, bądź nawet w maszynach wyekwipowanych w osłony ochronne. Najszersze wykorzystanie to zabezpieczenie urządzeń w przemyśle ciężkim, także w warunkach dużej wilgotności, zapylenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*