Czy Twój mężczyzna bierze udział w obowiązkach domowych? Jeśli nie to niewątpliwie powinien zacząć!

Nie da się ukryć, że przez wiele lat zajmowanie się domostwem było obowiązkiem praktycznie jedynie kobiety. Tradycja ta pochodzi jeszcze z czasów prehistorycznych, kiedy mężczyzna wychodził na długi dzień z domu na polowanie, a żona w tym czasie miała za zadanie opiekować się dziećmi i domem. Chociaż od tamtych czasów minęły już setki lat, stale w naszym społeczeństwie panuje mit, że to kobiety powinny zajmować się obowiązkami w domu, zaś obowiązkiem mężczyzny jest dbanie o utrzymanie tego domu – niegdyś oznaczało to przyniesienie upolowanego zwierzęcia na obiad, dziś natomiast przynoszenie z pracy wynagrodzenia na utrzymanie rodziny. Czy jednakże w obecnych czasach tego rodzaju podział ról jeszcze się sprawdza? Okazuje się, że nie do końca.

kawa z ekspresu

Źródło: en.wikipedia.org
Przede wszystkim trzeba zwrócić szczególną uwagę na zmianę pozycji kobiety w społeczeństwie, która dokonała się za sprawą feministek – .

Jeżeli chcesz poznać rozważane zagadnienie też z innej perspektywy oraz poszukujesz podobnych danych, to więcej znajdziesz tutaj (https://rsolution.pl/).

Dzisiaj kobiety są o wiele bardziej niezależne niż jeszcze kilkadziesiąt lub kilkaset lat temu. Współczesna dziewczyna bez wątpienia dobrze wie, jak rozkręcić ekspres lub przykładowo wymienić zepsutą żarówkę. Okazuje się, że choć takie zadania tradycyjnie należały do mężczyzn, współczesne kobiety doskonale radzą sobie z naprawą podstawowych sprzętów kuchennych. Zepsuta zmywarka nie jest już wielkim problemem, a nawet jeśli kobieta nie może sobie z nią poradzić – praktycznie w każdej chwili może wezwać po pomoc fachowca, który się tym zajmie. Jest to oczywiście niezwykle wygodne, bo nie trzeba w każdej sytuacji liczyć na pomoc mężczyzn, ale można doskonale poradzić sobie samemu. Równocześnie mężczyźni zaczynają brać coraz większy udział w obowiązkach domowych. Spory wpływ na to miał oczywiście rozwój technologii – jeżeli obecnie w co drugim polskim domu jest zmywarka to na pewno mężczyźni częściej angażują się w jej napełnianie niż w klasyczne zmywanie naczyń. Jednocześnie niejednokrotnie starają się także spełniać inne, bardziej męskie obowiązki domowe, jak wspomniana wyżej naprawa różnych niewielkich usterek.

akcesoria do sprzątania

Autor: FolsomNatural
Źródło: http://www.flickr.com
Przecież praktycznie każdy mężczyzna wie świetnie, jak rozkręcić ekspres do kawy – pytanie tylko, czy ma na to ochotę. Okazuje się, że w obecnych czasach coraz bardziej zacierają się różnice pomiędzy poszczególnymi płciami. Kobiety często zajmują się niewielkimi naprawami w domu, a faceci zdecydowanie coraz częściej angażują się w pomoc. Coraz częściej faceci zajmują się także wychowywaniem dzieci – zepsuła mi się zmywarka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*