Z jakiego powodu uchwyty samochodowe do telefonów tak się przydają w czasie jazdy, parę porad jak je kupić.

Wprawdzie przepisy nie pozwalają na dzwonienie z komórek podczas jazdy, jeżeli nie będzie się to odbywać przy pomocy zestawów głośnomówiących, lecz pozwalają na wykorzystywanie ich przykładowo jako nawigację.

Współczesne smartfony mają taką możliwość, i wielu kierowców z niej chętnie korzysta. Jednak chcąc zapewnić sobie przy tym odpowiednie bezpieczeństwo i wygodę, to warto zakupić odpowiedni samochodowy uchwyt do smartfona. Gadżet taki nie jest wcale drogi, bo już za pięćdziesiąt kupić można całkiem dobry model, ale za to niezwykle wygodny i praktyczny. Wkładając aparat do takiego uchwytu można z niego korzystać bez konieczności trzymania urządzenia w ręce i skupiać się na jechaniu, a nie niebezpiecznym patrzeniu w dół. Takie uchwyty powinny być montowane na takiej wysokości, aby kierowca miał możliwość bez tracenia wzrokowego kontaktu z ulicą patrzeć na ekran. Z tego też powodu należy wybrać taki rodzaj uchwytu, jaki można będzie zamontować w odpowiednim miejscu.

Biały telefon w dłoni

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Jak to jest w praktyce, samochodowy uchwyt do telefonu sprzedawane są w tak dużej liczbie odmian i wersji, że wybór ich wcale nie będzie taki łatwy. Przede wszystkim należy je dobierać do danego rodzaju urządzenia, jakie się użytkuje. Część uchwytów jest dedykowana jedynie do konkretnego modelu, więc kupując nowy aparat trzeba będzie również zmienić uchwyt. Drugą grupę stanowią uchwyty uniwersalne, pasujące na urządzenia o określonych rozmiarach. Takie rozwiązanie jest dużo bardziej praktyczne, bo w razie zmiany smartfona uchwyt zostanie, tak samo sprawdzać się będzie, jeżeli samochodem jeżdżą różne osoby. Bardzo istotny podczas wyboru będzie również sposób montażu.

Ciekawią Cię przeróżnego typu branżowe wątki? Zatem kliknij tutaj Zarządzanie i wizualizacja danych z tachografu i przeczytaj nasze kolejne wpisy na ten temat. Czekamy na Twoją recenzję.

Aktualnie ogromnie popularne są uchwyty mające przyssawkę na szybę, jakie pozwalają na precyzyjne dopasowanie ich położenia. Ważne jest przy tym, aby uchwyt został umieszczony w takim miejscu, aby było można na niego wygodnie patrzeć , a jednocześnie żeby nie zasłaniał drogi. W tym celu ważna jest także długość uchwytu, tu już należy je dobierać pod kątem swojego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*