Komórki dla osób starszych – czyli babcia i dziadek w ciągłym kontakcie

W przeszłości utrzymanie kontaktu z krewnymi – szczególnie starszej daty było uzależnione do dzwonienia na telefon stacjonarny. Współcześnie coraz większa liczba seniorów daje się przekonać do korzystania z telefonów mobilnych – co pozwala im na bycie w ciągłym kontakcie z rodziną jak i znajomymi.
Seniorzy decydują się przeważnie na telefon z dużym ekranem.

Linux

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

Nie są to jednak smartphony – zakres opcji jakie oferują jest najzwyklej zbyt duży by osoba starsza mógł w 100% wykorzystać ich możliwości. Telefon z dużym ekranem stylizowany jest na starych wariantach mobilnych – jest to prosty telefon z standardowym zakresem funkcji. Szybkie wybranie kontaktu do bliskiej osoby oraz ewentualne wyświetlenie sms to praktycznie wszystko czym musi się charakteryzować telefon przeznaczony dla osoby starszej. Faktem jest jednak, że coraz większa liczba starszych nabywców idzie z duchem czasów decydując się na najnowsze rozwiązania.
Telefon dla seniora musi być funkcjonalny jednak wielu użytkowników wybiera rozwiązania komórkowe z jakich każdego dnia korzystają ich dzieci albo wnuki. Jest to sprawa preferencji. Mylnie przyjął się tryb myślenia, że telefon dla seniora musi być prosty, bo w innym przypadku osoba starsza nie będzie w stanie sobie z nim dać rady. Współcześnie widok osoby starszej z telefonem dotykowym wcale nie zalicza się do rzadkości.

Ten artykuł jest dla Ciebie atrakcyjny? Jeśli tak to, zobacz także podobne źródła (http://www.grupapartner.pl/aktualnosci/ur-w-am-distribution-solutions.html), które posiadają informacje na przedstawiany temat.

Kupno komórki dla babci czy dziadka to sort decyzji, jakiej nie warto podejmować na własną rękę.

Zabranie bliskich do sklepu w celu wyBoru modelu aparatu, który możliwie najlepiej będzie wkomponowywać się w ich indywidualny zakres potrzeb i preferencji będzie całą pewnością efektywniejszym pomysłem niż postawienie przed faktem dokonanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*