Różnorodne gatunki obiektywów

Obiektywy fotograficzne mają nie tylko różnorodną konstrukcję, ale również rozmaite zastosowanie. Innego rodzaju ekwipunek używany jest do fotografowania ze sporej odległości, a innego do makrofotografii, gdzie rzecz może się mieścić kilka centymetrów od obiektywu.

sigma 12-24

Autor: Western Digital
Źródło: Western Digital
Ogniskowa obiektywu jest niewątpliwie najważniejszym jego parametrem, gdyż to ona w znacznym stopniu określa jego stosowanie. Występują zarówno obiektywy stałoogniskowe jak i zmiennoogniskowe. Ogniskowa obiektywu jest jego własnością fizyczną i nie ma znaczenia, do jakiego urządzenia go zamontujemy.
Jednym z bardzo szerokokątnych obiektywów na rynku jest Sigma 12-24. Obiektyw wywołuje niezwykle porządne wrażenie. Surowcem obudowy są w dużej mierze materiały sztuczne.

Nie zwlekaj – naciśnij odnośnik (http://www.climaprojekt.pl/oferta/klimatyzacja) i ciesz się stworzonymi tam świeżymi artykułami. Na pewno poszerzą one Twą wiedzę na powyższy temat.

Wykorzystano je do osłonięcia przedniej części obiektywu, tej przed pierścieniem ostrości, także środkowego fragmentu obudowy między pierścieniami, tego ze podziałką dystansu, reszta to metal. Oiektyw jest płynny i nie utrudniający realizować nawet drobnych przemian kąta widzenia. Skupianie obiektywu odbywa się wewnętrznie, a zoomowanie prawie wewnętrznie. Obiektyw zaopatrzony jest w system wewnętrznego skupiania, a silnik autofokusa gwarantuje ultradźwiękowy silnik HSM. Jest on niesłyszalny i szybki, zdecydowanie niezwykle sprawnie ruszając członami obiektywu. Wokół niedużej tylnej soczewki ulokowano ramkę, za jaką jest możliwość wetknąć żelatynowy filtr.

Głównym zadaniem obiektywu fotograficznego jest dobre skupianie promieniowania świetlnego, które wpada przez zainstalowane w obiektywie soczewki do środka aparatu, gdzie obraz pozostaje upamiętniony na błonie światłoczułej, albo sztancy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*