Nowoczesna technologia kontra sztuka, czyli w jaki sposób drony odmieniły tradycyjnie rozumianą sztukę filmowania

Wielkie marzenie ludzi o szybowaniu spełniło się w zasadzie niepełne dwa wieku temu. Wstępem do przełomowych zmian stały się niesamowite loty balonem, które obecnie są właściwie postrzegane w kategoriach rozrywki. Z kolei nowoczesnymi boeingami podróżują w XXI wieku miliony pasażerów rocznie, a dalekie podróże trwają najwyżej kilkadziesiąt godzin.

Trzeba również pamiętać, że podniebne wojaże łączą się nie tylko z sporą oszczędnością czasu i środków finansowych, lecz także i z podziwianiem pięknych widoków. Kiedy jeszcze trasy pasażerskich odrzutowców nie były tak dokładnie wyznaczone jak obecnie, to piloci czasem zbaczali nieco z obranego kursu, żeby urlopowicze mogli z pokładu podziwiać pejzaże oglądane przez zwykłych obywateli tylko w filmach przyrodniczych.

kamera na dronie

Autor: Walter
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze nie tak dawno filmowanie z powietrza ograniczało się tylko do ujęć wykonywanych podczas lotów śmigłowcem albo większym samolotem. Wraz z prężnym rozwojem techniki pojawiły się kompletnie nowe możliwości. Aby samodzielnie nakręcić ciekawy filmik o sudeckich kotlinach, wcale nie trzeba wynajmować helikoptera z całą załogą. Symbolem przełomowych zmian stały się drony – zobacz. Dzięki wspomnianym urządzeniom wyposażonym w małe kamerki operator może nakręcić fenomenalne ujęcia. A przy tym zauważmy, że czasem korzystanie z samolotu bywa wprost niemożliwe.

Kliknij tutaj, sprawdź ofertę naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne ceny, zatem nie będziesz żałować!

Dla przykładu, wyobraźmy sobie uroczystość ślubną i moment, kiedy państwo młodzi wychodzą z kościoła lub urzędu – wtedy każdykamerzysta ma zachować dystans i być niemal niezauważalnym.

Filmowanie z powietrza bywa nie lada gratką tak dla kamerzystów hobbystów, jak i dla zawodowców, a dron i w miarę dobrej jakości kamerka być może za kilkanaście lat staną się koniecznymi elementami wyposażenia każdej firmy specjalizującej się w realizowaniu filmów i równocześnie prywatnego studia każdego sympatyka X Muzy.

Gdy nasi dziadowie marzyli o fascynujących lotach, to zapewne nie przypuszczali, że kilka wieków później zostaną skonstruowane drony, które znacząco uproszczą nagrywanie nietypowych scen. Dlatego nie wolno nigdy ani przez sekundę ograniczać własnej wyobraźni – nawet pozornie absurdalne idee mają dużą szansę na urzeczywistnienie w kolejnych stuleciach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*