Czy wygląd stron internetowych ma wpływ na ich oglądalność?

Internet stał się jednym z najpotężniejszych narzędzi marketingu. Coraz większa ilość firm zdaje sobie sprawę z konieczności zaprojektowania funkcjonalnych i przyjaznych dla internautów serwisów internetowych. Aby zdobyć nowych klientów, firmy wydają ogromne środki na wysokiej klasy specjalistów od projektowania stron internetowych. Pytanie, jak powinna wyglądać dobra strona internetowa?

E-biznes, internet

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Są w tej sprawie, dwa główne punkty widzenia. Pierwszy mówi, że strona internetowa musi przykuwać uwagę i być elegancko zaprojektowana pod względem graficznym. Druga opinia sugeruje, że najbardziej sprawdzają się strony dość naturalne, bez niepotrzebnych ozdobień.

Jeśli interesuje Cię niniejszy post, bez ociągania zobacz dodatkowo inne warte przeczytania (www.4mobilepower.com/) materiały – z pewnością też Cię zaabsorbują.

Z analiz firm które zajmują się optymalizacją stron internetowych wynika, że użytkownicy wybierają te strony, które wyróżniają się na tle innych, a co za tym idzie, drogie w wykreowaniu i utrzymaniu.

Którą opcję zatem wybrać? Zazwyczaj racje leżą gdzieś po środku. Przy kreowaniu strony należy mieć na uwadze specyfikę grupy docelowej, do której będzie ona adresowana.

Ważna jest również specyfika branży, której ma dotyczyć strona. Profity płynące z posiadania dobrej pierwszej strony, wychodzą poza przychody osiągane za pośrednictwem internetu. Jest ona bowiem wizytówką firmy, którą klienci zapamiętują nawet, jeśli sama transakcja nie zostanie zrealizowana w internecie. Jeśli chcemy posiadać dobrze zaprojektowaną stronę, najlepiej oddać witrynę w ręce specjalistów. W tym celu wpiszmy w wyszukiwarkę szukane usługi i miasto, np. „projektowanie stron internetowych Wrocław” lub wejdźmy na stronę 404design.pl.

Internauci cenią sobie nie tylko walory estetyczne strony internetowej, ale również łatwość obsługi. Ciężki i spowolniony proces rejestracji nierzadko denerwuje internautów. Dlatego też projektanci stron internetowych powinni tworzyć strony łatwe w obsłudze, przyciągające uwagę i przyjazne użytkownikowi.

Jeśli myślimy o założeniu profesjonalnej strony internetowej, warto zgłosić się do agencji interaktywnej. Zajmuje się ona wzrostem funkcjonalności portali internetowych, ułatwia poruszanie się po serwisie, zwiększa ruch na stronach oraz wzrost zaufania do portalu. Warto zaglądać na fanpage agencji interaktywnych, ponieważ nie rzadko pojawia się promocja na facebooku, dzięki której niektóre usługi firma wykonuje w niższych cenach.

Źródło: 404design.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*