Urządzasz kuchnię? Pomyśl nad możliwymi metodami zabudowy piekarnik

Jeżeli jak większość rodzin niemałą część czasu przebywasz w kuchni, musisz zastanowić się nad jej właściwym urządzeniem, aby gotować z chęcią. Jednym z najważniejszych pytań jest sposób zamontowania piekarnika, jaki jest powszechnie wykorzystywanym sprzętem podczas przyrządzania dań. Bez znaczenia od tego, jakiej firmy piekarnik wybierzesz, na przykład piekarnik Beko, masz do wyboru dwa zasadnicze sposoby jego zabudowy.

kuchnia

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsza metoda to piekarnik do zabudowy zamontowany pod blatem – Beko. Jest to często wybierane rozwiązanie, nade wszystko w niewielkich kuchniach, w jakich nie mamy zbyt dużo możliwości na ustawienie mebli. Nad piekarnikiem zwykle usytuowana jest płyta do gotowania, np. płyta gazowa, co razem z piekarnikiem organizuje przestrzeń do gotowania i do pieczenia. Jeżeli możemy wykorzystać większą powierzchnię, dobrze jest wybrać bardziej innowacyjne rozwiązania oraz umiejscowić piekarnik na wysokości oczu. Dobrze jest umieścić go w otoczeniu innych urządzeń, w tym mikrofali, dzięki temu tego typu sprzęty będziemy mieć w jednym miejscu, w drugiej części kuchni zaś można urządzić meblościanka dla dzieci miejsce do robienia jedzenie. Tutaj najlepiej sprawdza się układ wyspowy. Na wyspie można też przekąsić szybki lunch lub podać dla dzieciaków kolację, podczas gdy my będziemy gotować obiad na następny dzień. Na jakiej wysokości zainstalować piekarnik? Zależy to w głównej mierze od osobistych preferencji, lecz najlepiej sprawdza się wysokość kilka cm poniżej łokci, aby można było bez kłopotu wkładać i wyciągać potrawy. Z wiekiem coraz ciężej jest nam się pochylać, a i wsadzanie blach do nazbyt wysoko ulokowanego piekarnika może robić spore trudności. Ostatnio popularne jest instalowanie piekarników w zabudowie szafkowej, co umożliwia znakomicie wykorzystać przestrzeń i mieć po ręką przeróżne naczynia niezbędne do pieczenia, np. brytfanki.

kuchnia i jadalnia

Autor: RikkisRefuge Other
Źródło: http://www.flickr.com
Rozmyślając o kuchni musisz kupić również pochłaniacz kuchenny, pozbywający się zapachu oraz wilgoci, jakich nie da się ustrzec w czasie gotowania – płyty gazowe Amica. Ciężko byłoby się bez niego obyć, a dzięki bogatej ofercie i różnym typom okapów każdy klient zakupi taki, który będzie odpowiadać wystrojowi jego kuchni. Jeżeli na przykład masz kuchnię otworzoną na salon, wybierz okap szczelinowy, który nie brudzi się tak jak zwyczajny okap, toteż wygląda atrakcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*