Każdy laptop potrzebuje legalnego oprogramowania — szczególnie te, które bywają wykorzystywane w pracy

W Polsce obowiązuje takie prawo, że każdy komputer, który jest wykorzystywany w biurach, musi mieć legalny program.
Pewnie wszyscy pamiętamy skandal oraz kompromitację, na które wystawiona została policja, gdy pewnego dnia okazało się, że pracują oni na pirackim oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com

Ścigają takie rzeczy pośród rodaków, a sami nie świecili dobrym przykładem. Dziś takiego rodzaju działania wydają się być już bardzo rzadkie. Wszystkie przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę, że komputery, które znajdują się w budynku i używane są przez PRacowników, muszą mieć legalne oprogramowanie, ale również legalny system antywirusowy. To bardzo ważne. Trzeba mieć na to rachunek oraz w razie kontroli udowodnić, że wszystko jest w porządku. Jeśli kupujemy oprogramowanie od razu do kilkudziesięciu albo nawet kilkuset laptopów, to oczywiście można liczyć na zniżkę. Będziemy potraktowani niczym wyjątkowi klienci. W takim wypadku na przykład przedstawiciel handlowy spółki przyjedzie do nas, żeby przeprowadzić urządzenia wideokonferencyjne przeszkolenie z tego systemu. Będzie to z pewnością bardzo przydatne, gdyż badania pokazują, że większość ludzi nie wykorzystuje wszelkich możliwości, które zapewnia dany program, gdyż po prostu o nich nie wiemy. Tego typu szkolenie może być także wykonane online.

Taka forma jest obecnie dość popularna. Nie ma się co dziwić, przecież żyjemy w stuleciu ogólnej cyfryzacji. Zamawiając oprogramowania na laptopy firmowe, nie zapominajmy o tym, że trzeba dostać również gwarancję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*