Kafetiery

Kafetiera, albo, jak kto preferuje, kafetera to urządzenie funkcjonujące na zasadzie ekspresu ciśnieniowego. Obsługa kawiarki jest niezmiernie łatwa. Wystarczy do spodniego pojemnika wlać wody, tak, ażeby woda nie przykryła zaworu, później do sitka nasypać kawę i przykręcić wierzchni zbiornik.

Kawa użyta do kawiarki powinna być umiarkowanie przemielona, z kolei najwłaściwszą wodą do sporządzenia kawy w kafetierze jest woda źródlana albo filtrowana.

Kawiarki - sklep Garneczki.pl

Źródło: Garneczki.pl

Kawiarka ciśnieniowa pozwoli w prędki sposób uzyskać wonną, pełną mocnego smaku kawę bez konieczności posiadania wielkiego i nietaniego ekspresu ciśnieniowego.

Na rynku dostępne są kafetiery zrobione z różnego rodzaju tworzywa. Najbardziej rozpowszechniona jest kawiarka aluminiowa o ośmiobocznym ukształtowaniu. Typowa kawiarka włoska to zaparzacz ciśnieniowy zrobiony z wysokiej jakości stopu aluminium. Jak głoszą Włosi – kawa z takiej kafetiery aluminiowej jest kawą o bogatych i niezwykłych walorach smakowych. Może i tak, ale artykuły stworzone z aluminium mają fundamentalną wadę – nie działają na kuchenkach indukcyjnych.

Wraz z rozwojem przedsiębiorstw produkujących kawiarki, jak i rosnącymi oczekiwaniami użytkowników na rynku pojawiły się kawiarki stalowe. Kafetiery zrobione ze stali rozpoczęto produkować w najlepszych włoskich firmach takich jak: Bialetti, Fraboski, GAT, Gnali&Zani. Obecna kawiarka do kawy nie jedynie parzy przepyszną kawę, ale i ozdabia kuchnię satynową lub połyskującą stalą przeważnie o najwyższym stopie 18/10.

Jeżeli poszukujesz najlepszej aktualnie propozycji na rynku, spójrz na witrynę (http://www.emanta.pl/kamery-samochodowe) a bez wątpliwości tu ją szybko znajdziesz i chętnie ją wybierzesz.

Kawiarka stalowa posiadająca specjalny dysk to kawiarka indukcja, a więc dostosowana do współczesnych kuchni już nie tylko wyglądem, ale też i funkcjonalnością (polecamy ofertę garneczki.pl). We współczesnej kuchni kawiarka na indukcję to rzecz konieczna do wykonania fantastycznej kawy na popołudniową chwilę rozluźnienia.

Najbardziej znane pośród kawiarek są oczywiście kawiarki włoskie, wykonywane przez włoskich dystrybutorów. Najczęściej i najchętniej zakupowane są kawiarki Bialetti, które cechują się świetną jakością zrobienia oraz różnym wyglądem. Wyjątkowo popularne są także kawiarki mukka a także kawiarki gat, które także tworzone są z odpowiednią starannością. W sprzedaży dostępne są też rozmaite przyrządy do kawiarek przedłużające żywotność urządzeń, takie jak: uszczelka do kawiarki, reduktor do kawiarki, sitko do kawiarki a także zawór do kawiarki. Standardowa włoska kawiarka jest najlepszym podarkiem dla każdego wielbiciela kawy na każdą okazję.

Źródło: Garneczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*