Karta rfid – do czego służy i gdzie można ją stosować?

W aktualnych czasach właściwie każdy z nas ma w portfelu jakąkolwiek kartę. Czy jest to karta do komunikacji miejskiej, do bankomatu, czy karta lojalnościowa, którą można dostać w rozmaitych marketach, ich działanie będzie podobne.

Ich miana to karty rfid, a używanie powyższych kart oparte jest na komunikacji z czytnikiem z pomocą systemu fal radiowych o różnorodnej częstości. Dzięki spożytkowanym w nich specjalnym układom elektronicznym da się zapisywać oraz odczytywać informacje. Co jeszcze powinno się o nich wiedzieć? Dobrze jest objaśnić dokładne działanie przedstawianych kart. Karty zbliżeniowe opierające się na systemie rfid to trzy istotne elementy: przytoczony wcześniej czytnik, anteny, jakiej najczęściej nie widać, bo wbudowana jest w czytnik i najważniejszej części – samej karty. Funkcją czytnika jest generowanie pola elektromagnetycznego, jakie będzie zasilać kartę w przypadku, jeżeli klient będzie chcieć jej użyć.

pliki

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
karty rfid

Autor: Martin Lang
Źródło: http://www.flickr.com
Niezaprzeczalnym plusem rfid jest brak niezbędności bezpośredniej styczności z czytnikiem. Dzięki temu klienci mają mniejsze lęki, iż ich dane zostaną skopiowane oraz spożytkowane w niewłaściwy sposób. Nie można funkcjonować bez kart, ale należy również wiedzieć, w jaki sposób ich używać, ażeby obniżyć ryzyko zagrożenia. Karty za każdym razem powinniśmy trzymać przy sobie, co zminimalizuje ryzyko ich kradzieży lub zagubienia.

Współczesne systemy ESOK nie są już tylko systemami kontroli i szczelnego rozliczania pobytu klienta na basenie, jednak narzędziami do sprzedaży i marketingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*