Jak zrobić dobrą aplikację, która osiągnie sukces? Obecnie to nie takie proste. Zobacz dlaczego

Mając już pomysł którą aplikację planujemy stworzyć i w jakiem miejscu poszukiwać użytkowników, najistotniejsze to skupić swoją uwagę na jednym z ważniejszych elementów, czyli co tak faktycznie będzie ona robić? Powinniśmy zacząć od dobrego researchu, ponieważ jeśli w tym obszarze popełnimy błędy to kolejna ich naprawa stanie się dość kosztowna. Jak ją wykonać?

ASUS Eee Slate EP121

Autor: ASUS
Źródło: ASUS
Dzisiaj projektowanie elektroniki aplikacji mobilnych to bardziej zaawansowane zadanie niż parę lat temu. Codziennie do sklepów trafia wiele nowych aplikacji, z którymi trzeba konkurować o uwagę użytkowników. Stąd więc pracując nad nową aplikacją powinniśmy skupić się na znalezieniu niszy, jaka jeszcze nie do końca została zagospodarowana. Najpierw trzeba zacząć od identyfikacji wymagań naszych użytkowników. Tworząc aplikację mobilną nie ma sensu na nowo obmyślać metody rejestracji czy wyglądu profilu użytkownika, jeżeli nie jest to kluczowy element naszej aplikacji.

Mając już konkretną grupę docelową, platformy a także sposób w jaki ma działać i wyglądać nasza aplikacja, można zabrać się do jej implementacji. To co odróżnia najlepsze aplikacje to prostota, nieskomplikowany wygląd, intuicyjny sposób działania oraz zdolność dostosowania się do potrzeb użytkownika. Tworzenie dobrej aplikacji wymaga skorzystania z natywnych technologii danej platformy. Rozwiązania typu Adobe AIR czy Phone Gap są w stanie być szybkie na samym początku, jednak na dłuższy czas nie są efektywne, do tego stopnia, iż ograniczają możliwości rozwoju.

Zaprojektowanie najlepszej aplikacji kosztuje i niestety tych kosztów kosztów nie da się uniknąć. Za 30 tys. zł nie da się stworzyć rozbudowanej aplikacji, która będzie dostępna na wszystkie popularne platformy. Prócz samego napisania aplikacji należy stworzyć grafiki, zrobić backend do jej obsługi, zrobić testy a także przygotować aplikację do publikacji. Tak działania zajmują czas. W Polsce niestety często oczekuje się od developerów niemożliwych rzeczy, za absurdalnie małe pieniądze. Tworzenie oprogramowania to proces ciągły i niestety zgadanie się na stałą opłatę za zrobienie całej aplikacji niszczy jej innowacyjność. Nieczęsto jest tak, że aplikacja od premiery będzie funkcjonować tak jak należy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*