Auta na prąd to temat, który nakręca świat motoryzacji już od dłuższego czasu

Ekologiczne podejście do aut przez długi czas było tematem rodem z filmów science fiction. Dzisiaj jest to już rzeczywistość.
Na Zachodzie samochody elektryczne cieszą się dużym powodzeniem.

fotograf w akcji

Autor: Erik Drost
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie nabywają je, gdyż naprawdę są przyjazne środowisku. Jednak aby dało się z nich korzystać bez żadnych trudności, potrzebna jest właściwa infrastruktura — zatem stanowiska ładujące, gdzie da się zostawić wóz na kilka godzin albo całą noc. W państwach starej Unii Europejskiej liczba takiego rodzaju miejsc wydaje się być doprawdy imponująca. W naszym kraju na szczęście także powoli zmienia się to na lepsze. Samochody na prąd w ogóle nie są wolniejsze niż te na benzynę, chociaż tak niekiedy mówią pesymiści. Oprócz tego na pojedynczym ładowaniu bez problemu dotrzemy nad Bałtyk albo nawet dalej. Prawda, auta elektryczne są bardziej kosztowne niż ich odpowiedniki w wersji tradycyjnej. Jednak to auta na prąd są znakiem przyszłości. Są ekologiczne oraz ciche. Poza tym są tak samo wygodne, co normalne samochody. Jeśli przemyślimy także fakt, że prąd jest tańszy aniżeli benzyna, to momentalnie zauważymy duże korzyści z ich zakupu. Na dodatek nigdy nie mamy pewności, jak będzie prezentowała się sytuacja na światowym rynku ropy za kilka czy kilkanaście lat.

Jeżeli ceny za baryłkę bardzo pójdą w górę, to pewnie wówczas spora liczba kierowców zacznie się na serio zastanawiać nad zmianą auta na elektryczne. Do tego momentu pewnie raczej one stanieją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*