Jak zatroszczyć się o czyste brzmienie granej muzyki

Jak często działo się tak, iż włączaliśmy jakąś muzykę oraz dochodziliśmy do zdania, iż jej dźwięk nie jest tak fantastyczne jak to sobie wyobrażaliśmy, że mieliśmy odczucie, że ten zespół fajniej dba o akustykę? Prawda jednak jest taka, iż bardzo często na brzmienie ma wpływ sprzęt na jakim słuchamy muzyki, a co się z tym wiąże, musimy włożyć wszelkich starań, aby był on jak najlepszy.

Microlab SOLO 15

Autor: Microlab
Źródło: Microlab
Inwestujmy w oryginalne płyty
Kiedy pragniemy mieć świadomość, iż muzyka, której właśnie słuchamy powinna brzmieć dokładnie tak, jak to w tej chwili słyszymy, to z pewnością trzeba zainwestować w oryginalne płyty. Wówczas będziemy mieli świadomość, że nikt przy nich nie kombinował, że nikt nie zmniejszał ich objętości, tak aby móc je wgrać na dobre strony, z których każdy może je sobie ściągnąć. Kiedy tylko wysłuchamy piosenki ATB na mp3 zgranej z sieci, a potem włączymy ATB – Contact (CD), to z pewnością natychmiast zauważymy niesamowitą różnicę, wspanialsze brzmienie, wyraźniejsze odgłosy wszystkich instrumentów, nie mówiąc już o porywającym głosie wokalisty.

Sam sprzęt też jest istotny
Pewnie że samiutki sprzęt na którym słuchamy konkretnej muzyki też jest istotny. Dlatego właśnie warto dać trochę znaczniejszą kwotę i okupić się w jak najcudowniejsze głośniki, takie jak choćby kolumny Peavey, dzięki nim dźwięk będzie się rozprzestrzeniało po całym pomieszczeniu i niejako cały czas będziemy się czuli tak, jakbyśmy byli na sali koncertowej. Jeżeli marzą nam się trochę potężniejsze głośniki, to bez wątpienia powinniśmy się bliżej przypatrzeć temu, jak przedstawiają się głośniki LD Systems D1007 (na stronie Ceneo.pl). Może to właśnie one spełnią wszystkie nasze oczekiwania, przez co będziemy mieli pewność, że muzyka, która dobiega do naszych uszu naprawdę brzmi tak jak należy.

Jest teraz nasza strona (https://www.bira.pl/produkty/elektrorygle), która posiada przydatne dane na omawiany temat, zatem nie czekaj tylko przeczytaj ją szczegółowo.

Warto się nad wszystkim zastanowić
Kiedy do tej chwili nie byliśmy zadowoleni z dźwięków, które wydobywają się z naszych głośników, to bez wątpienia jest to ostatni dzwonek, żeby spokojnie usiąść oraz wszystko przeanalizować. Wpierw trzeba nabyć oryginalną płytę, aby przyłożyć efekt brzmienia, a jeśli oraz to nie przyniesie oczekiwanych przez nas efektów, to wtedy obowiązkowo musimy przemienić głośniki na lepsze, ponieważ w innym razie cały czas będziemy tracili to, co w muzyce jest najcudowniejsze i jednocześnie to co jest najważniejsze, co nadaje odpowiednią siłę danym utworom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*