Multimetry jako często użytkowane narzędzia

Forma uziemień w istotny sposób wpływa na zabezpieczenie eksploatacji instalacji i sprzętów elektrycznych, a zwłaszcza na skuteczność ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym i ochrony odgromowej.

W celu sprawdzenia instalacji elektrycznych i spełnienia wymagań dotyczących zabezpieczenia przed porażeniem należy sporządzić pomiary rezystancji uziemienia. Do takich pomiarów służy miernik uziemienia.

Po przeczytaniu tego tekstu, polecam (https://kreationstudio.pl/identyfikacja-wizualna-firmy/) odmienne wiadomości na omawiany temat, które okażą się nie mniej zajmujące.

Rezystancja ta zezwala określić wartość napięcia dotykowego, jakie może zaistnieć pomiędzy różnymi fragmentami przewodzącymi na kablu ochronnym. Niezbędność badania rezystywności gruntu i rezystancji uziemienia następuje już na etapie planowania i realizowania instalacji.

osiedle

Autor: DOLCAN
Źródło: DOLCAN
słuchawki

Autor: Technolux
Źródło: Technolux
Multimetr jest instrumentem w większości wypadków wykorzystywanym w warsztacie elektronika. Służy on elektronikowi zarówno w czasie uruchamiania nowych urządzeń, jak i odnawiania tych będących w użyciu.
nowoczesne odkurzacze

Autor: Dennis van Zuijlekom
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne multimetry zdołają wykonywać kilka pomiarów jednocześnie, np. wartości napięcia i jego częstotliwości, zapamiętywać szacowane wielkości, bądź wytyczać przeciętną z pomiarów.
Dynamometr, zwany potocznie siłomierzem, służy do pomiaru siły ucisku i siły ciągu, a poniektóre z nich również do pomiaru masy. Charakteryzuje je dokładność, prostota obsługi i zrozumiały wyświetlacz przedstawiający dane w formie histogramów i diagramów.

Siłomierze odnajdują swoje zastosowanie w warunkach laboratoryjnych i fabrycznych, także w gospodarstwach domowych, gdy korzystamy z wagi sprężynowej.
Do precyzyjnych testów warto wykorzystywać aparaturę najwyższej klasy zapewniającą niezawodność pomiarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*