Drukarka laserowa czy atramentowa? Poznaj ich najistotniejsze cechy, a nie będziesz mieć problemów z decyzją

Nie każdy ma orientację w sprzętach komputerowych, więc nie zawsze podjęcie decyzji co do właściwego urządzenia należy do najprostszych zadań. Jeśli w takim razie masz zamiar zakup drukarki, lecz nie masz wiedzy, jaka pomogłaby ci wybrać wydolne narzędzie tego rodzaju oraz jednocześnie najlepszego producenta, jakim jest np. firma HP czy Brother, musisz poznać ważne wyróżniki drukarek laserowych oraz atramentowych, aby później bez wahania dokonać zakupu.

drukarka

Autor: John Loo
Źródło: http://www.flickr.com
Cena jest pierwszym kluczowym dla klientów elementem. Profesjonalne drukarki laserowe potrzebują dużego budżetu, jednakże można też wyszukać tańsze modele do użytków domowych. W tym drugim wypadku należy się liczyć ze znacznymi wydatkami na ich eksploatację. Kupimy niedrogie urządzenie, lecz chcąc wymienić toner będziemy zmuszeni naprawdę się wykosztować, a kupno kompletu zasobników może nawet przewyższyć cenę samej drukarki. Drukarki atramentowe, np. cenione przez klientów drukarki HP – sprawdź ofertę, są droższe od najniżej wycenianych typów drukarek laserowych, ale ich tonery nie zniszczą naszego budżetu. Ceny tonerów kształtują się na rozsądnych poziomach cen, a do tego jakość wydruku w drukarkach atramentowych jest sporo większa, co szczególnie docenimy drukując kolorowe dokumenty bądź zdjęcia. Kupując drukarkę musisz też mieć na względzie hałas odnoszący się do jej pracy. Drukarki atramentowe są o wiele cichsze, niż drukarki laserowe. Drukując dokumenty w domu nie można byłoby mieć drukarki na przykład w sypialni, ponieważ natychmiast zbudzilibyśmy śpiącego partnera lub bezprzewodowy router wifi partnerkę. Drukarki laserowe są również znacznie większe, toteż trzeba zrobić sobie odpowiednie miejsce, by je ulokować.

drukarka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz praktycznie każdy producent, w tym Sony, ma w swojej propozycji każdy z wyżej wymienionych rodzajów drukarek. Który z nich jest lepszy? Nie ma prostej odpowiedzi, gdyż jest ona zależna od osobistych wymogów i potrzeb. Jednakże poznanie ich najistotniejszych cech chociaż częściowo ułatwi podjęcie decyzji co do kupna urządzenia, które będzie urzeczywistniać podstawowe warunki każdego użytkownika. Pamiętaj, iż na działanie urządzeń ma również wpływ sam komputer, dlatego pamiętaj o dobrym procesorze, np. Intel Core i7, a wszystkie części będą funkcjonować, jak należy – tu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*