Wykonywanie fotografii na weselnych ceremoniach jest związane z wieloma atrakcjami, ale i zobowiązaniami

Bycie wykwalifikowanym fotografem ślubnym nie oznacza, że już na początku kariery taki artysta będzie posiadał wielu klientów oraz wszystkie zarezerwowane soboty w terminarzu. Należy umieć nade wszystko umiejętnie się wypromować: zbudować własną stronę internetową z łatwo zapadającym w pamięć portfolio, chodzić na targi związane z weselami, zamieszczać ogłoszenia w poczytnych czasopismach, a nawet zaglądać na fora z opiniami dotychczasowych klientów, którzy są w stanie zamieszczać tam nieprawdziwe komentarze, a to wymaga błyskawicznej i fachowej interwencji. Fotograf to interesujący zawód, ale i wymagający: trzeba mieć pomysłów co niemiara i pobłażanie w stosunku do klientów, szczególnie w czasie uwieczniania uroczystości ślubnych, bowiem państwo młodzi i ich rodzice często mają naprawdę podwyższone oczekiwania.

fotografia ślubna

Autor: Chris Game
Źródło: http://www.flickr.com
Fotograf ślubny, jeśli tylko robi to, co lubi, ma niezwykle satysfakcjonującą pracę, związaną także z pośrednim uczestnictwem w wielu weselnych atrakcjach. Może tak samo jak uczestnicy ceremonii, pośmiać się z rozśmieszających do rozpuku sytuacji, których na przyjęciach weselnych przecież nie brakuje. Może nawet taki fotograf będzie musiał odstawić na chwilę swój sprzęt i dołączyć do wspólnej zabawy, jeśli tak zadecyduje wodzirej. Powszechnie stosowaną praktyką jest oczywiście sadzanie fotoreportera przy biesiadnym stole, a to oznacza możliwość skosztowania świetnie przygotowanych ciepłych posiłków i zimnych przekąsek, wymyślnych deserów i oczywiście robiącego wrażenie tortu weselnego.
Fotograf ślubny, mimo że bierze udział w tanecznej zabawie, nie może zapomnieć, że przecież to są jego godziny powszedniej pracy.

Bardzo ciekawy tekst, prawda? Przeczytaj również pozostałe posty, ponieważ tam nasza strona jest nie mniej wciągająca i pochłonie Cię bez reszty.

Przybycie zbyt późno na ceremonię ślubną jest wykluczone, bo mogłoby się stać nawet zalążkiem spadku liczby nabywców wspomnianej usługi, a w konsekwencji rychłego zamknięcia studia. Nie wolno także spożywać wódki podczas imprezy ani bez opamiętania się objadać. A przez cały czas trzeba trzymać rękę na pulsie, aby nie przegapić zabawnych i ciekawych sytuacji, które aż proszą się o to, aby je unieśmiertelnić.

Fotograf ślubny, jak zresztą każdy inny pracownik, jest zmuszony ciągle podnosić swoje kwalifikacje i śledzić nowinki sprzętowe. Udział w szkoleniach pozwoli poznać światowe trendy, a nowoczesny aparat pozwoli je urzeczywistnić. Dzięki takim staraniom artysta fotograf będzie w stanie zaproponować klientom wykonanie takich zdjęć, o jakich poprzednicy sprzed dekady jedynie mogli pomarzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*