Czym mogą zajmować się kadry oraz na czym powinna się opierać praca takiego działu?

W dowolnej większej spółce kierownik pragnie zatrudniać jak najlepszych pracowników. Sam jednak przeważnie nie posiada wystarczająco dużo czasu, dlatego też niezbędny jest właściwy do tego celu dział.
Zajmuje się on m.in. wstawianiem anonsów z paletą pracy na konkretnym stanowisku, potem zajmuje się odpowiadaniem na niektóre propozycje, przeprowadza wstępne rozmowy z konkretnymi zainteresowanymi osobami, a potem, w wypadku podjęcia decyzji o zatrudnieniu danego kandydata, realizuje kolejne czynności związane z zatrudnieniem kolejnego pracownika.

procesor

Autor: Tim Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Są to sprawy związane z rejestracją członka personelu m.in. w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz potem, w czasie dalszej współpracy, kadry mogą zajmować się też Formalnościami związanymi z np. obsługą formalną dni wolnych od pracy. Jakkolwiek jednak poszczególni pracownicy z przyjemnością nawiązują kontakt z tym działem również w innej sprawie: pensji.
To właśnie tego typu dział firmy może zajmować się cykliczną wypłatą pensji dla pracowników firmy. Dział tego typu jest wielokrotnie złączony z działem zajmującym się księgowością, z tego też powodu kadry to nie tylko rekrutacja nowych członków personelu, ale także ich bieżąca obsługa. Kolejnym zadaniem takiego członu spółki jest dbanie o to, aby każde dokumenty w obrębie spółki były zgodne z Kodeksem Pracy.

Dlatego też pracownicy tego pionu powinni doskonale znać zapisy Prawa Pracy. Takie dokumenty pieczątki na zamówienie warszawa jak zwolnienia lekarskie czy wypowiedzenia również są kierowane do sekcji kard.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*