O aplikacjach mobilnych – interesujące porady

Oprogramowanie do telefonów komórkowych znajdujące się na licencji open source diametralnie zmieniło możliwości urządzeń mobilnych. Obecnie projektowanie aplikacji mobilnych jest niezwykle proste i wymaga tylko podstawowych informacji o programowaniu. Przez to w internecie znajdują się tysiące pisanych przez amatorów programów dedykowanych na komórki, które wykorzystują urządzenia w które wyposażony jest przeciętny smartphone: żyroskopy, kamerę czy lokalizator GPS. Spora część z tych aplikacji służy tylko rozrywce, są jednak takie, które pomagają ratować życie człowieka. Możliwości oprogramowania ograniczone są więc jedynie przez zamysł programisty.

telefon w dłoni

Autor: Rob Lawton
Źródło: http://www.flickr.com
Zatrudnienie dla młodych informatyków
Tworzenie aplikacji na androida jest świetnym przygotowaniem do zawodowego programowania. Z tego powodu przedsiębiorstwa zajmujące się aplikacjami mobilnymi często zatrudniają studentów kierunków informatycznych na lokalnych uczelniach. Dla studenta taka pozycja w CV jest sporym atutem w kwestii przyszłego poszukiwania zatrudnienia. Pracodawcy z kolei nie muszą płacić profesjonalnym informatykom za projektowanie maszyn prostych aplikacji mobilnych (odkryj więcej na więcej na jojomobile.eu/oferta). Jest to więc sytuacja, w której obie strony czerpią sporo korzyści. Komercyjne aplikacje tworzone przez młodych ludzi to głównie proste aplikacje do zarządzania zasobami urządzenia, czy inne popularne programy.

Programy w służbie zdrowiu
Jak można się dowiedzieć, z użyciem telefonu można uzyskać podstawowe badania, na przykład zmierzyć ciśnienie. Taka aplikacja stosuje lampę błyskową w urządzeniu, oraz wbudowaną kamerę. Po uruchomieniu aplikacji, zbliża się palec do obiektywu i oczekuje na podanie wyniku. Ostatnio stworzono również aplikację służącą podstawowemu badaniu oczu. Reguła działania jest zbliżona, ale w tym wypadku kamera wykonuje fotografię dna oka. Jest to najtańszy możliwy sposób przeprowadzania podstawowego badania wzroku, który jest często wykorzystywany przez członków wypraw o charakterze humanitarnym w Afryce. Aplikacja nie oferuje automatycznej diagnozy rezultatów badania, ogranicza jedynie koszty wiążące się z transportem ludzi do placówek z odpowiednim sprzętem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*