Na jakie aspekty zwrócić uwagę wybierając kamerę do sportów ekstremalnych?

W czasie cyfrowych technologii internauci, którzy są zwolennikami sportów ekstremalnych lubią dzielić się swoimi przeżyciami. Trafną metodą jest rzecz jasna sfilmowanie wyczynów i umieszczenie klipu na popularnym serwisie, który umożliwia zamieszczanie dowolnych treści filmowych. Ciekawie jest zatem poprosić kumpla, by stał obok z cyfrową kamerą i uwiecznił, gdy serfujecie, wchodzicie na strome szczyty lub cokolwiek innego czynicie. Jednakże najkorzystniejszy obraz doświadczeń da porządna kamera na kask. Bez wątpienia wielokrotnie patrzyłeś na filmy kręcone tego gatunku aparatem.

Na szczęście, jest cała masa osób, których nie trzeba zmuszać do uprawiania sportu. Czasami przeradza się to w wielką życiową namiętność. Z pewnością posiadamy kilku przyjaciół, których zamiłowaniem są sporty ekstremalne. I choć są osoby, które jeżdżą na snowboardzie, tylko dlatego, że jest to popularne, to na pewno dla wielu jest to przepis na codzienną nudę. Nie mogą już funkcjonować bez tej dawki szaleństwa, która się u nich wydziela w czasie uprawnia danej dyscypliny. Ten hormon wpływa na nas niekiedy jak narkotyk.

Kamera GoPro Hero3

Źródło: http://kamerynakask.pl/

Wrażenia są bardziej odjechane niż te filmowane z kamer postronnych ludzi. Idealnym przykładem takiego nagrywania akcji był zeszłoroczny skok ze stratosfery, robiony przez słynnego kaskadera z zespołu Red Bulla. Miliony ludzi na całym globie weszło w skórę skoczka, obserwując stream z kamery zamontowanej na jego kasku (). Niesamowite widowisko, które przeszło już do historii.

Miłośnicy sportów ekstremalnych nierzadko nagrywają swoje wyczyny. Do nagrywania szalonego zjazdu rowerem z niebezpiecznego urwiska nadają się kamery ukryte kamery sportowe (np. ). Są one przygotowane do nagrywania w niekorzystnych okolicznościach, takich jak deszcz, śnieg, czy błoto. Zapewniają wygodę filmowania oraz są bardzo wytrzymałe. Za najlepsze w swojej grupie uznawane są kamery Gopro. To specjalistyczne urządzenie używane przez fachowców oraz hobbystów. Pozwala nagrywać najlepszej jakości filmy w każdych warunkach. To naprawdę najkorzystniejszy sprzęt. Dlatego jeżeli chcemy filmować nasze sportowe przygody, lepiej robić to na naprawdę zawodowym sprzęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*