Internet powinien służyć do rozumnego korzystania. Za wiele jest w nim informacji mało znaczących, które nie wzbogacają naszego życia

Żyjemy w całkiem szalonych, ale i interesujących czasach. Nie należy narzekać, lecz z drugiej strony, w jaki sposób tu się nie skarżyć, w każdym okresie życia może się to przydarzyć. No dobra, ale ktoś powie, że mamy to szczęście, że nie ma wojny i żyjemy jednak w spokojnych czasach. W tym miejscu możemy dyskutować, bo żyjemy w dość niespokojnym czasie, co objawiają ostatnie wydarzenia. No właśnie, teraz szybciej niż w innych latach możemy się o tym przekonać, a to z racji dostępu do internetu.

Coś się dzieje na drugim końcu świata, nie szkodzi, bo zaraz o tym wiemy. Coś się wydarzyło na „naszym podwórku”, coś mało ważnego, także wiemy, bo jesteśmy wyraźnie zalewani informacjami. Najgorsze jest to, że poza znaczącymi wiadomościami odbieramy tez stek niedorzeczności i pogłosek, które do niczego nie są nam potrzebne. Takie nowości to internetowy śmietnik, a czyta się z reguły z nudów. Na nieszczęście, takie „newsy” efektywnie odciągają naszą uwagę od ważnych spraw i zabierają cenny czas. Zobacz

Nie o to winno chodzić w zakresie używania internetu.

Automatyka

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Toż to medium, gdzie możemy znaleźć tak wiele doskonałych informacji, że szkoda by było marnować czas na czytanie niemądrych postów. W internecie bowiem najważniejsza jest taka wiedza, z powodu której dowiadujemy się zupełnie czegoś nowego. Na przykład co Wam mówią hasła mierniki, czujniki temperatury, przekaźniki czy siłowniki? Nic, niedużo, może trochę? No właśnie, dzięki progresowi internetu takie hasła możemy odszukać i bez trudu się dowiedzieć, co to takiego jest, a w dodatku możemy wyszukać takie produkty w niskich cenach. Zobacz również:

Możemy poszukać artykułów także po firmach, jak profibus czy profinet czy po siemens logo odszukać jak najciekawsze propozycje. Internet też jest niezmiernie pomocny, jeśli chodzi o szukanie pracy.

Jeśli zafrapowała Cię taka problematyka, śmiało wejdź na ten odnośnik – to opracowanie (https://respect.energy/rekuperacja-kontra-klasyczna-wentylacja/) zapewne również będzie warte Twojej uwagi!

Każdy może znaleźć tak prace, ponieważ jest pełno portali oferujących pracę. Nawet nie wchodząc na taki portal bez trudu można szukać pracy wpisując w wyszukiwarkę na przykład „praca automatyk”, by dostać wiele ciekawych wyników. Tak więc internet to znakomite medium, ale gdy używamy go mądrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*