Negatywne skutki wilgoci w mieszkaniu

Zbytnio spora wilgotność w pomieszczeniach mieszkalnych niepoprawnie działa na ludzi, zwierzęta domowe a także rośliny. Oprócz tego w magazynach i halach produkcyjnych może wyrządzić bardzo duże straty, których likwidacja nie należy do najprostszych i jest dosyć kosztowne.

logo klimatyzacja

Autor: vetaturfumare
Źródło: http://www.flickr.com
Skutków zbyt znacznej wilgotności jest bardzo dużo między innymi niesprawna wentylacja, podtopienie w skutek powodzi bądź awarii a także zbyt szczelne okna. Wilgoci można się wyzbyć wietrząc systematycznie pomieszczenia potem ogrzewając je i ponownie wietrząc aczkolwiek jest to proces długotrwały i nie zawsze uzyskuje się pożądane efekty.

Jeżeli przedstawiony tekst Cię zaintrygował, to bez zwłoki wejdź na ten odnośnik, ponieważ on też Cię zaciekawi – to niezwykle wciągająca treść (www.hitmarkrobotics.pl/).

Wilgotność utrzymująca się nazbyt długo w pomieszczeniach prowadzi do powstania grzybów, pleśni. Ponadto jej skutkiem może być gorsze samopoczucie a także poważne choroby.

By do tego nie dopuścić należy zainwestować w osuszacz domowy instrukcja obsługi. Przy jego użyciu zlikwidujemy niepotrzebny nadmiar wilgoci jak również roztoczy. Prócz pomieszczeń mieszkalnych rewelacyjnie spiszą się one także w piwnicach, halach basenowych albo produkcyjnych. Przy jego zastosowaniu zaoszczędzimy dużo czasu na osuszanie a także pieniędzy.

zjazd producentów klimatyzatorów

Autor: daniel.stark
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzaje osuszaczy

Pierwszym typem osuszacza jest osuszacz basenowy ceny. Najlepiej pracuje on przy dużych temperaturach i przy sporej wilgotności. Wciąga on powietrze, które najsampierw jest skraplane w parowniku a później odprowadzane do specjalnego zbiorniczka. W części określanej, jako skraplacz powietrze jest ogrzewane i znowu wydmuchiwane na zewnątrz. Kolejnym typem jest osuszacze basenowe ceny. Tutaj wilgoć z powietrza przenika przez tak określany rotor tutaj jest absorbowana i skraplane. Następnie dociera do specjalnego zbiorniczka. Jest on mniej produktywny od pierwszego osuszacza, lecz jego praca nie jest zależna od temperatury i wilgotności otoczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*