Jakie zadania posiadają strażacy podczas wypadku drogowego?

Strażacy często ratują życie ludziom. Gaszą pożary, ale często także wzywani są do zdarzeń drogowych, żeby uratować kogoś z pojazdu.
Jeżeli obserwujemy na ulicy czerwony samochód wiemy, że jedzie straż pożarna.

piec marki Ariston

Autor: Emilian Robert Vicol
Źródło: http://www.flickr.com

Można w tym czasie wysunąć przypuszczenie, że gdzieś wybuchł pożar. Pracownicy straży pożarnej często też są wzywani do wypadków drogowych. Wówczas bardzo często używają specjalnych narzędzi do ratowania ludzi. Służba w straży pożarnej jest niezwykle wyczerpująca. Gaszenie ognia jest to wyłącznie część zadań pracowników straży pożarnej. Innymi obowiązkami strażaków są między innymi ratowanie ofiar wypadków czy też walka ze skutkami klęsk żywiołowych. Niezależnie od tego, jakie zdarzenie miało miejsce, to właśnie dowódca straży pożarnej kieruje całą akcja. W przypadku wypadku drogowego do zadań pracowników straży pożarnej zalicza się nie tylko ratowanie ludzi, ale również strażacy muszą wydobyć z wraków aut ofiary śmiertelne. Tyczy się to również wypadków, w jakich biorą udział rowerzyści czy też piesi. Obowiązek uprzątnięcia miejsca wypadku, spoczywa właśnie na strażakach.
Będąc świadkiem wypadku drogowego należy w pierwszej kolejności zadbać o własne bezpieczeństwo. Trzeba także uruchomić awaryjne światła w swoim samochodzie. Trzeba zaparkować Auto przed miejscem zdarzenia, by zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Koła trzeba zwrócić w stronę pobocza i ustawić się należy w taki sposób, aby nie wjechał nikt na poszkodowanego, który leży na ulicy. Kiedy jest ciemno, trzeba założyć ratunkową kamizelkę.

Należy również postawić ostrzegawcze trójkąty bądź światła we właściwej odległości. Wyciągnąć także należy kluczyki ze stacyjki we wszystkich pojazdach, jakie uczestniczyły w wypadku. Jeśli umiesz, mógłbyś również odłączyć akumulator.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*