Ciekawe kartki na każdą okazję

Karki urodzinowe to zawsze dobry dodatek do większego prezentu dla solenizanta. Niestety, w dwudziestym pierwszym wieku ten niezwykle ważny zwyczaj przesyłania do znajomych kartek na urodziny troszeczkę zaniknął. Czy w dobie Internetu takie na przykład kartki imieninowe są koniecznie skazane na muzealne gabloty?

Nie musi wcale tak być. Ten stary zwyczaj warto chronić oraz kultywować go pośród krewnych, a w szczególności w kręgach młodzieży. Można przy tym nieraz skorzystać z dobrodziejstw cywilizacji i wysłać kartkę mailem.

Zerknij na portal i prześledź wpis (https://pmconsulting.com.pl/), który na pewno totalnie Cię pochłonie, ponieważ informacje tam umieszczone, przyciągają zainteresowanie.

Lepiej oraz oryginalniej jednak zdecydować się na nieco bardziej tradycyjne podejście.

Tradycyjnym elementem obchodzenia każdych prawie urodzin w kulturze europejskiej jest tort urodzinowy, jaki ozdobiony jest specjalnymi świeczkami, których ilość odpowiada wiekowi jubilata. Osoba świętująca uroczystość otrzymuje liczne dary. Ludzie od wielu lat słali sobie dodatkowo życzenia urodzinowe na niedużych kartkach papieru z kolorowymi napisami, aby sprawić sobie nawzajem przyjemność. Wielu kolekcjonowało takie kartki, choćby kartki urodzinowe, aby pokazywać je swoim dzieciom. Takiego typu kartki można spotkać w Stanach Zjednoczonych, w Australii Europie. Zwyczaj ten dotarł nawet do najodleglejszych regionów całego świata. Kartki z różnych państw z całego globu będą różnić się interesującymi drobiazgami, wskazującymi na odmienne rejony kulturowe, czy na pewne specyficzne zwyczaje urodzinowe. Tak samo sprawa ma się odnośnie celebrowania dnia imienin. Imieniny jest to zwyczaj świątecznego obchodzenia dnia świętego lub błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza. Zwyczaj ten jest szczególnie silnie popularny w Polsce, jest również obecny, również w innych regionach katolickich. Na przykład w Szwecji, w Czechach, Bawarii, Bułgarii, w Grecji, , na Łotwie oraz Węgrzech. Czasem można spotkać regułę, wedle której jest więcej niż jeden święty lub patron danego imienia. Kartki imieninowe warto w tego rodzaju okolicznościach wysyłać solenizantowi w pierwsze imieniny zaraz po urodzinach.

kartki ręcznie robione

Autor: Katarzyna Zydroń
Źródło: abcslubu.pl

Czasem najlepszym zamysłem będzie posłanie popularnych ,a także cenionych przez większość użytkowników sieci internetowych kartek urodzinowych. Na internetowych stronach da się znaleźć wiele interesujących ofert umożliwiających zrobienie świetnej kartki na różne okazje. Internetowe kartki imieninowe posiadać mogą dodatkowe animacje, a również ścieżki dźwiękowe z popularnych filmów. Najlepiej, aby każdy sam sprawdził, jakiego typu kartki dają do wyboru rozmaite portale internetowe i nabył taką, która najsilniej pasuje do gustu estetycznego solenizanta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*