Nie chcesz najmować fachowca? Dowiedz się, w jaki sposób podłączyć gniazdko antenowe

Masz do podłączenia komputerowe gniazdko antenowe, ale nie chcesz angażować fachowca? Możesz zrobić to samodzielnie, wystarczy, że precyzyjnie zaznajomisz się z instrukcją, a wszystko pójdzie po twojej myśli oraz będzie działać, jak trzeba.

zakładanie gniazdka

Autor: BromfordGroup
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze to nie zakładać go w pobliżu gniazdek elektrycznych, gdyż może dojść do kłopotów z sygnałem. Przez to telewizor (dobre radio do kuchni) nie będzie odpowiednio odbierać programów, my zaś nie będziemy mogli spokojnie oglądać długo wyczekiwanego filmu. Odstęp powinien wynosić ok. 25 centymetrów, wtedy nie będziemy zmagać się ze wskazanymi komplikacjami i koniecznością przemieszczania gniazdka, co naturalnie wiąże się z dodatkową pracą.

Po drugie rozróżnia się 2 rodzaje gniazdek antenowych, co należy mieć na względzie, nim zdecydujemy się na wybór jednego z nich. Pierwsza wersja to wersja nadtynkowa, drugi typ to zaś gniazdka podtynkowe, do jakich potrzebny jest zakup puszek instalacyjnych. Ostatnią ważną sprawą jest zapamiętanie o nieodzowności zamontowania kilku gniazdek w pomieszczeniu, w jakim chcemy korzystać ze sprzętów, do których działania są konieczne. Dzięki temu nie będziemy musieli przeciągać kabla antenowego przez połowę pokoju, tylko przyłączymy go do gniazdka zlokalizowanego najbliżej TV. Przejdźmy do samej instrukcji montażu gniazdka. Najpierw przygotowujemy końcówkę przewodu antenowego, a później odkręcamy śrubę dociskową. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie przewodu antenowego do zacisku. Kierunek wyznaczają nam strzałki umieszczone na obudowie gniazdka.

Gniazdko elektryczne

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com

Po umieszczeniu przewodu dokręcamy powtórnie śrubę dociskową i montujemy gniazdko w puszce instalacyjnej, jeżeli zdecydowaliśmy się na wersję podtynkową. Na koniec nakładamy ramkę i pokrywkę na korpus zamontowanego gniazda. Instrukcja nie jest ciężka, zatem powinna dać sobie radę z nią nawet człowiek montujący niniejsze gniazdko pierwszy raz. Aby mieć gwarancję, że wszystko poprawnie działa, podłącz telewizor, aby cieszyć się możliwością odbierania programów.
Teraz już wiesz, jak podłączać gniazda komputerowe i antenowe (dowiedz się więcej). Nie powinieneś napotkać żadnych kłopotów, jeżeli będziesz kierować się wyżej opisanymi radami. Dlatego starannie trzymaj się instrukcji, a wkrótce wszystko będzie działać zgodnie z planem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*