Jakże zachować osobiste niemowlaka przed spłaszczoną czaszką


poduszka na spłaszczoną główkę

Zespół Płaskiej Głowy – brzmi gniewnie? Z pewnością wzbudza wielgachny niepokój u początkujących rodziców, jak u niemowlaka zaświadcza się jakiś z typów plagio – bądź brachycefalii. Przyczyną może być spłaszczenie główki jeszcze w życiu płodowym, w większości wypadków jednak odkształcenia główki malucha uzyskiwane są pozycją w chwili snu. Bobasy na ogół układane są na pleckach, który to nawyk sformowały w świadomości rodziców reklamy na temat gwałtownej śmierci w łóżeczku, promujące podobną pozę do spania jako najbezpieczniejszą.

poduszka na płaską główkę

Wszak z racji tego, że potylica dziecka jest fizjologicznie słabiutka, bycie ciągle w jakiejś pozycji sprzyja deformacjom główki dzieciaka. W razie wystąpienia zmian, czas gra główną funkcję – kości malucha będą coraz solidniejsze, co sprzyjać będzie utrwaleniu deformacji. Co wobec tego mogą uczynić rodzice? Prócz częstymi zmianami położenia głowy niemowlęcia, faworyzowane jest korzystanie ortopedycznych poduszek. Analogiczna poduszka na płaska główkę przejawia tak jak sprawianie przeciwdziałające rozwojowi deformacji, jak i uzdrawiające względem już obecnych przemiany anatomii głowy.

poduszka na spłaszczoną główkę

Szczególny kształt poduszki, z wgnieceniem na środku i wałkiem trzymającym kark, odzwierciedla anatomiczny układ czaszki niemowlaka. Zmniejsza to ucisk na potylicę, wywołuje rozwinięcie ucisku punktowego na znaczniejszą pokrywę oraz ułatwia trzymanie właściwiej pozy w toku snu. Łagodzi to niebezpieczeństwo napłynięcia największego koszmaru każdego rodzica. Taka statyczność głowy i karku malucha działa,iż poduszka ta jest pewna dla dziecka już od narodzin, a również dla wcześniaków.